خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ارزان‌ترین کامپیوتر دنیا به قیمت ۵ دلار عرضه می‌شود

  حدود دو سال پیش بود که شرکت انگلیسی Raspberry Pi یک برد کامپیوتری ۲۵ دلاری را به دنیا معرفی کرد. این کامپیوتر نه تنها از یک پردازنده‌ی کامل بهره می‌برد و ۲۵ دلار قیمت داشت، بلکه دوربینی روی آن قرار داده شده بود که می‌توانست با کیفیت Full HD تصویربرداری کند.

  این کامپیوتر ۵۱۲ مگابایت حافظه‌ی اصلی (RAM)، یک پورت mini HDMI و درگاه کارت حافظه‌ی microSD دارد.

  شرکت Raspberry Pi که کامپیوترهای‌اش را در اصل برای استفاده در مدارس، آموزش برنامه‌نویسی و هم‌چنین کسانی که می‌خواهند دستکار‌ی‌های کامپیوتری انجام بدهند، ساخته، مدلی جدیدتر و ارزان‌تر را معرفی کرده است. کامپیوتر جدید این شرکت، Raspberry Pi Zero نام دارد و قیمت‌اش تنها ۵ دلار است.

  این برد کامپیوتر، پردازنده‌ای دارد که طبق گفته‌ی سازندگان‌اش، ۴۰ درصد از پردازنده‌ی اولین کامپیوتر Raspberry Pi‌ سریع‌تر است. این کامپیوتر هم‌چنین ۵۱۲ مگابایت حافظه‌ی اصلی (RAM) دارد. یک پورت mini HDMI و درگاه کارت حافظه‌ی microSD هم روی این برد کامپیوتری قرار داده شده‌اند.

  نکته‌ی جالب‌تر این است که شرکت Raspberry Pi‌  کامپیوتر Zero‌ را در بسته‌ای به همراه یک شماره از نشریه‌ی MagPi عرضه می‌کند. این نشریه در انگلستان ۶ پوند قیمت دارد. یعنی اصولا کسانی که کامپیوتر ۵ دلاری Zero‌ را می‌خرند، این کامپیوتر برای‌شان رایگان تمام شده است. شماره‌ی ۴۰ام نشریه‌ی MagPi که به همراه کامپیوتر Raspberry Pi Zero عرضه می‌شود، بیش از ۳۰ صفحه را به کارهای مختلفی که می‌توان با این کامپیوتر انجام داد اختصاص داده است


  این مطلب تا کنون 19 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کامپیوتر ,raspberry ,حافظه‌ی ,داده ,کامپیوتری ,شرکت ,حافظه‌ی microsd ,شرکت raspberry ,کامپیوتر raspberry ,نشریه‌ی magpi ,کارت حافظه‌ی ,کارت حافظه‌ی microsd ,
  ارزان‌ترین کامپیوتر دنیا به قیمت ۵ دلار عرضه می‌شود

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر